Ledning

Prefekt

Magnus Genrup
magnus.genrup@energy.lth.se
+46 46 222 92 77

Ställföreträdande prefekt

Johan Revstedt
johan.revstedt@energy.lth.se
+46 46 222 43 02

Se kontaktinformation ledning 
Dölj kontaktinformation ledning 

Studierektorer

Studierektor för grundutbildningen

Martin Andersson
martin.andersson@energy.lth.se 
+46 46 222 49 08

Studierektor för forskarutbildningen

Per Tunestål
per.tunestal@energy.lth.se 
+46 46 222 42 08

Se kontaktinformation studierektorer 
Dölj kontaktinformation studierektorer 

Administrativt stöd

Administrativ chef

Catarina Lindén
catarina.linden@energy.lth.se 
+46 46 222 92 80

Ekonom

Anders Schyllert
anders.schyllert@energy.lth.se
+46 46 222 31 07

Utbildningssamordnare

Isabelle Frej
isabelle.frej@energy.lth.se
+46 46 222 07 63

Se kontaktinformation administrativt stöd 
Dölj kontaktinformation administrativt stöd 

Programledare 

Programledare Ekosystemteknik

Programledare
Martin Andersson
martin.andersson@energy.lth.se

Programledare Maskinteknik med teknisk design

Biträdande programledare
Lei Wang
lei.wang@energy.lth.se

Master's Programme in Sustainable Energy Engineering 

Programdirektör
Hesameddin Fatehi
hesameddin.fatehi@energy.lth.se

Se kontaktinformation programledare 
Dölj kontaktinformation programledare 

Adresser

Postadress

Institutionen för energivetenskaper
Lunds Tekniska Högskola
P.O. Box 118
SE-221 00 LUND
Sweden

Internpost

Hämtställe 9

Besöks- och leveransadress

Kemicentrum, KC:4, Naturvetarvägen 18, 223 62 Lund

Expedition

Telefon: 046-222 92 80
Fax: 046-222 47 17
E-post: expedition@energy.lth.se

Se adresser 
Dölj adresser 

Kontakt

Sidansvarig: isabelle.frej@energy.lth.se | 2021-09-30